המיניבוס | מכינת תבור


"אני שָם.
וְיֵש לִי זְמַן,
אֲנִי הַפַעַם הַבָאה." (יהודה עמיחי)


מתלבט/ת מה לעשות בקיץ הקרוב?
רגע לפני המרוץ, אולי שווה לחשוב לאן בעצם רצים?מטרות התכנית:

העצמה אישית- מסע אישי לבירור חוזקות ואתגרים.

העצמה זהותית- סיורים וסדנאות המקנים חשיפה למגוון רחב של זהויות בהשראת היהדות והציונות.

העצמה מקצועית- חשיפה מזוויות שונות לאתגרים הלאומיים ורכישת כלים מעשיים להובלה במגזר הממשלתי, העסקי והחברתי.

מתי?
התכנית תתקיים בתאריכים 16-27/03/2020.

למי מיועדת התכנית?
צעירים וצעירות אשר השלימו שירות צבאי/לאומי (עד 3 שנים מהשחרור).

תהליך ההרשמה והמיון
במהלך חודש פברואר יתקיימו כנסי מיון אשר בסיומם יתקבלו לתכנית 40 נבחרים ונבחרות למלא את מושבי המיניבוס.


צוות התכנית

 • יהונתן טוקר

  יהונתן טוקר

  מנהל פדגוגי של מכון תבור. בעל תואר ראשון בספרות עברית באוניברסיטה העברית ותואר שני בחקר יהדות ארה"ב באוניברסיטת חיפה. מנחה קבוצות מנהיגות באירופה מטעם הג'וינט, ומרצה במערכת החינוך וכוחות הביטחון בנושאי החברה הישראלית. בוגר שנת שירות מטעם החברה להגנת הטבע.

  תושב ירושלים.
  בוגר המדרשה באלון ובעל תואר ראשון בספרות עברית, יידיש ופולקלור באוניברסיטה העברית. מנחה קבוצות ומרצה במערכת החינוך וכוחות הביטחון בנושאי החברה הישראלית. בוגר שנת שירות מטעם החברה להגנת הטבע. שירת כלוחם ביחידת מורן וכקצין בחיל החינוך וכמ"פ בבה"ד 1. סרן במילואים.

 • שירה אטינג

  שירה אטינג

  מנחה. מנכ"לית מכינת בני ציון, טייסת מסוקי קרב. בעלת תואר ראשון במתמטיקה ובמדעי המחשב מאוניברסיטת בן גוריון ותואר שני באיכות סביבה וניהול מאוניברסיטת אוקספורד ( אנגלייה). לאחר השירות עבדה בחברת הייעוץ האסטרטגי מקינזי.

 • אושרת סיסו

  אושרת סיסו

  מנהלת ענף חיילים משוחררים ומכון תבור לפיקוד וסגלי הוראה.

  בת 34, אמא לאביגיל ולארז. נשואה לאלון ומתגוררת במושב אילניה.

   ניהלה את המכינה הקדם צבאית במשך שנתיים, מחזורים ז' ו-ח'. קודם לכן עסקה בתחום הייעוץ הארגוני והנחיית קבוצות ושירתה 8 שנים בתפקידים מבצעיים במשרד ראש הממשלה.

   בעלת תואר ראשון במדעי המדינה מטעם אונ' בר אילן ותואר  שני בייעוץ ופיתוח ארגוני במכללה למנהל.

 • נטע פישלר

  נטע פישלר

  מנהלת תכנית המיניבוס ורכזת המכון. בעלת תואר ראשון במחשבת ישראל וסוציולוגיה אנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית ותואר שני בהתנהגות ארגונית באוניברסיטת תל-אביב.

  מנחת קבוצות ובוגרת השליחות הארוכה מטעם הסוכנות היהודית בברצלונה, ספרד ובפלורידה, ארה"ב.

   

 • חזקי פייגין

  חזקי פייגין

  מנחה. מרכז את תחום הנוער בעמותת גשר. בעל תואר ראשון בלימודים הומניסטיים עם התמחות בפילוסופיה ובהגות יהודית במרכז האקדמי שלם. מנחה קבוצות במערכת החינוך ובכוחות הביטחון בנושא זהות והחברה הישראלית.

 • חן פרובולוצקי

  חן פרובולוצקי

  מנחה. מורה דרך עם התמחות בגיאולוגיה ותקופת המקרא. כיום מתמחה בתיירות חינוכית בדגש על תיירות חינוכית יהודית, מתעסק בשנים האחרונות בפיתוח תיירות עם אוריינטציה לתיירות בחבל ים המלח. בשנים האחרונות עסק בהדרכת קבוצות וביצירת תוכניות חינוכיות ליהדות ארה"ב המבקרים בארץ במסגרת תגלית ומסע. במקביל, עסק בניהול גסט האוס בתל-אביב בו פיתחו מוצרים תיירותיים זולים ואפשרויות לינה זולות לתייר זר דל תקציב. כיום עובד כעצמאי במסגרות שונות תיירותיות וחינוכיות כגון עמותת שורשים, אונוורד ומרכז את התוכן והפעילויות של מלון עין גדי. 

 • גבריאל אגיאון

  גבריאל אגיאון

  מנחה. בן 29, במקור מקיבוץ עין דור וכיום גר בתל-אביב. גדל בבית עם אב דתי ואם חילונית. בוגר שנת שירות בפנימיית "בית טף", עם סיום שנת השירות התגייס לגולני שם שירת במספר תפקידים פיקודיים. בחמש שנים האחרונות עוסק בביטחון ובהובלת פרויקטים חברתיים בהם "דרך ארץ" - מסע לזכר נופלי מלחמת לבנון השנייה במסגרתו עוסקים בזהות יהודית וישראלית. גבריאל הינו בוגר מחזור א' של תכנית "המיניבוס". 

מרצים מובילים

 • רחלי איבנבואים

  רחלי איבנבואים

  פעילה חברתית חרדית העוסקת במעמדן של נשים חרדיות ובהשתלבות חרדים בחברה הישראלית. ראש תחום החברה החרדית במכון "שחרית" מייסדת ומנהלת תוכנית "מובילות", ממובילות תנועת "לא נבחרות לא בוחרות" שקראה לייצוג נשים בפוליטיקה החרדית. בעברה שימשה מנכ"לית עמותת "מאיר פנים".

 • טל אוחנה

  טל אוחנה

  ראש מועצת ירוחם. טל נולדה וגדלה בירוחם והינה דור רביעי לעולים ממרוקו, שהגיעו לירוחם בראשית שנותיה. סיימה תואר ראשון בסוציולוגיה אירגונית במכללת עמק יזרעאל שבצפון ותואר שני

  מצטיינת ייתרה בבית הספר לאודר לממשל. דיפלומטיה ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי הרצליה. טל מילאה שורה של תפקידי יזמות, ניהול וריכוז בקרן רש"י, מרכז מעשה קרן אייסף ומתנ"ס ירוחם.

  כמו כן, כיהנה כמנכ"לית עמותת צעירים בירוחם, מיסדה את תחום הצעירים בעיר, בדגש על צעירים בסיכון, מנהיגות והתיישבות בני מקום. משנת 2010 ועד להיבחרה לראשות המועצה, שימשה

  טל לראשונה כאישה, כסגנית וממלאת מקום ראש מועצת ירוחם וכן החזיקה בתיק החינוך והפיתוח האסטרטגי בעיר, בנוסף חברה בוועדת התכנון והבנייה, המכרזים והארנונה, ושימשה כדירקטורית

  בחברה לפיתוח הכלכלי של ירוחם.

  טל פעלה לפיתוח כלכלי וחברתי של ירוחם, תוך רתימת שותפים מהארץ ומהעולם והטביעה חותם משמעותי בתחומי הקהילה, התעסוקה, החינוך, הרווחה והבריאות.

 • עופר ברקוביץ

  עופר ברקוביץ

  יושב סיעת "התעוררות בירושלים", חבר מועצת העיר ירושלים והיה מועמד מטעם סיעת "התעוררות" לראשות העיר ירושלים בשנת 2018.
  קודם לכן, שימש כסגן ראש עיריית ירושלים ומחזיק תיקי התרבות, הפיתוח הכלכלי ומרכז העיר.


  רב סרן במילואים, בוגר תואר ראשון בתוכנית המצטיינים בחוג לפילוסופיה כלכלה ומדעי המדינה (פכ"מ).

  לאחר שחרורו מצה"ל הקים את תנועת "התעוררות", תנועה חברתית פוליטית ייחודית, במטרה להבטיח את העתיד הציוני סובלני ויצרני בירושלים, והיא הייתה לאחת מתנועות הצעירים הראשונות בישראל.

 • אביחי ברג

  אביחי ברג

  מורה דרך מוסמך.
  במשך 9 שנים עבד כרכז הדרכה ומנהל פרויקטים חינוכיים בבית ספר שדה שער הגיא, אשר לאחריהם עבר לתפקיד רכז ההכשרה וההדרכה של כלל מדרשות.
  בוגר לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה באוניברסיטת בר-אילן ולימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית הרצוג.

  מעביר הרצאות ברחבי הארץ בנושאים שונים, החל מדרך בורמה, המושבה מוצא, העלייה הגדולה בשנות ה-50, ממצאים ארכיאולוגים מסעירים ועד שירת מלחמת העצמאות, מהלכי מלחמת ששת הימים דרך שירה המלחמה ומסע היסטורי מרתק בעקבות חייו ושירתו של נתן אלתרמן.

 • אשכול נבו

  אשכול נבו

  יליד ירושלים ונכדו של לוי אשכול, חילק את שנות ילדותו בין דטרויט לישראל.
  בוגר החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית והחוג לספרות באוניברסיטת בן גוריון. אשכול עבד גם כקופירייטר במשרדי פירסום גדולים, כמרצה לחשיבה פירסומית במוסדות אקדמיים וכמנחה בסדנאות כתיבה. ספרו "ארבעה בתים וגעגוע" שתורגם וראה אור בצרפתית, זיכה אותו בפרס הספרותי הצרפתי ע"ש ריימונד ואלייר לשנת 2008 (הספר גם תורגם לאנגלית, איטלקית, גרמנית וערבית). בעקבות ספרו "נוילנד" היה מועמד לפרס ספיר לשנת 2011 וב-2014 זכה בפרס סטימצקי על ספרו "המקווה האחרון בסיביר".

 • תומר אושרי

  תומר אושרי

  מחנך, יזם ומייסד עמותת "מרחבים לניהול עצמי" ומרכז גל למנהיגות. בוגר ועמית מכון מנדל למנהיגות חינוכית ומנהלה לשעבר של המכינה הקדם צבאית "מכינת הנגב". עד לא מזמן ניהל את תיכון מקיף סליגסברג ירושלים, שם היה בין מייסדי המכינה הבית ספרית הראשונה בישראל, במסגרתה עצרו תלמידי י"ב את שגרת בית הספר לתקופה של חודש שלם ויצאו לטיולים בכל רחבי הארץ, עסקו בלימוד עצמי, העשרה וחקירת החברה הישראלית - בניהול עצמי שלהם.

 • מיכל ברקאי ברודי

  מיכל ברקאי ברודי

  עו"ד, יזמת חברתית, אשת חינוך ומייסדת וראש מכינת "עלמה" למנהיגות נשית המיועדת לצעירות בעלות פוטנציאל מנהיגות גבוה בדגש על צעירות מפריפריה כלכלית-חברתית וגיאוגרפית. מיכל זכתה בפרס הועדה לקידום מעמד האישה ובפרס ויצו לנשים פורצות דרך. שותפה מייסדת ב-Leap יזמות נשית.

בוגרים מספרים

"רגע מכונן שהיה לי בסמינר הוא שיחה ארוכה עם אחד מהמשתתפים בתכנית לקראת הסוף שלה. עמדתי בצומת דרכים וההתלבטות הייתה גדולה. השיחה הזו עזרה לי להבין הרבה דברים על עצמי ועל הדרך שנכונה לי. ובקיצור - האנשים זה ללא ספק הדבר הכי טוב שלקחתי מהתכנית."
(אלה, מחזור א')

"מצאתי את עצמי יושב קרוב לארבע שעות וכותב מהלב, כותב לאנשים שהכרתי רק לפני שלושה שבועות. כך עשו גם האחרים. הפנקס הזה הולך איתי עדיין, כל מילה בו. התכנית כולה הייתה משמעותית, אבל די בזה כדי ללהבין מעט מהערך שלה. הרבה אנחנו מדברים על יכולת המילים להרוס, שם הבנתי איך מילים בוראות. וזה סיפור על קשר, על אנשים, על אהבה ועל הצירוף של כולם יחד. זה מעשה שממחיש לדעתי שזמן משמעותי תלוי באיכות שלו ולא בכמות שלו. הפנקס הוא לא הסיפור, הוא רק אמצעי להמחשת הקשרים שנוצרים במסע הזה."
(אלירן, מחזור א')

"הדבר המשמעותי ביותר במיניבוס הייתה המחברת שלי.. אפשר באמת לכתוב המון על החוויה המדהימה וחברויות שנוצרו אבל המחברת היא המשמעות שנשארה ביום שאחרי. יש בה צ'ק ליסט מפואר, בכל רגע פנוי אני חוזר למחברת ושולף משם נושא שאני בוחר להתעמק בו.. כמעט שנה אחרי המיניבוס, הצ'ק ליסט מתארך והחיים מקבלים משמעות הולכת וגדלה!"
(מאיר, מחזור א').לו"ז לדוגמה

 • #01

  לו"ז 2018

 • #02

  לו"ז 2019

לפרטים נוספים ניתן לפנות אלינו בכל עת
נטע - מנהלת התכנית 0544926052