עמותת תבור מפעילה החל משנת תש"פ שנת שירות בשיתוף התנועה הקיבוצית. שנת השירות מורכבת מקומונה בת 12 ש"ש, המתגוררים ופועלים בנוף הגליל, ומתמקדת בשלושה צירים מרכזיים:

מה נדרש מש"ש בתבור?

הליך המיון וההרשמה

 • הרשמה דרך הרישום של התנועה הקיבוצית
  קישור להרשמה>
 • השתתפות ביום היכרות ראשוני במכון “אדם מילא”
 • כנס מיונים בנוף הגליל (בין החודשים נובמבר-ינואר)

שינשינים מספרים

“עכשיו כשהתחלנו להתנדב בבתי ספר ובמתנסים, והתחלנו עבודה אינטנסיבית יותר על קשת, מרגישים שבדיוק בשביל הדברים האלו הגענו לכאן. לקבל מלא תוכן ולהעביר אפילו יותר! איזה שנת שירות עושה דבר כזה? שנת השירות מתאימה את עצמה אלינו כמו שאנחנו מתאימים את עצמנו אליה – היתרון בלהיות מחזור א’.” (אדר, מחזור א’)


“השילוב ההתנדבותי בין ילדים צעירים ובין נערים אפשר לי להבין את התהליך שהם עוברים ומתי מתחיל הקושי האמיתי… בנוסף לתהליך הזה אני נחשף לנוער מוביל שרוצה להנהיג ולשנות. שילוב כל המסגרות האלה גורם לי ללמוד ולהבין כל כך הרבה על המדינה שלנו, על העם שלנו, ועל ההבדלים בינינו. אין שנת שירות זהה או אפילו דומה לשנת שירות הזו, ולא דיברתי אפילו על התכנים שאנחנו עוברים… אני מאמין שהשנה הזאת היא התחלה של משהו גדול גם בשבילי וגם בשבילי העמותה.” (נדב אלבר, מחזור א’)


“הסמינרים בקשת הם חוויה מטורפת ומאוד אינטנסיבית שמצומצמת לכדי שלושה ימים בקושי, ככה שאחרי סמינר יש נפילת מתח, כאילו חייתי בזמן אחר בסוף השבוע. הלוואי וכל יום היה סמינר.” (איתי פרקש, מחזור א’)


המסגרת העוטפת והמאוד מקצועית של תבור, האנשים שסובבים אותי והקומונה שלי, הם מטורפים! באמת לא יכולתי לבקש יותר טוב מהם. הקונספט הייחודי של שנת השירות הזאת שלא הולך להשתנות זה השילוב בין נתינה לקבלה…” “…הרגעים האלה בלוז שאנחנו עוצרים רגע את הראבק הזה של ההתנדבויות, יושבים ולומדים על עצמנו ועל הסביבה שלנו אלה הרגעים שבזכותם נוצר איזון כל כך טוב בין נתינה וקבלה. מצד אחד אני משפיע ועושה בלי סוף ומצד שני אני גם לומד לא מעט, מפתח את עצמי ומבין מהו סולם הערכים שלי. (איתי לזר, מחזור א’)

צוות שנת שירות

 • טופז נתנאל

  טופז נתנאל

  מנהלת תוכנית קשת, בת 33, נשואה ואמא ל-4 ילדים.

  גדלה בפרדסיה ומתגוררת בכפר רופין.

  בעלת ניסיון בעבודה עם נוער בסיכון, קודם לכן ליוותה וריכזה קומונות בשנת השירות מטעם עמותת אחריי.

  בוגרת שירות צבאי בחיל המודיעין, בעלת תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי.

 • שי וינקלר מנהלת הקומונה

  שי וינקלר מנהלת הקומונה

  בת 27 נשואה לאריאל, מגדלים יחד כלבה וחתול. כיום, אני סטודנטית לתואר ראשון, בשנה האחרונה לתקשורת. גדלתי במושב עין ורד, ולמדתי בתיכון דרור בלב השרון. אני בוגרת תנועת בני המושבים בתפקידי הדרכה וריכוז שונים, בסיום י"ב יצאתי לשנת מכינה ב"נחשון" ומשם עברתי לשירות צבאי בחיל המודיעין. לאחר שירותי הצבאי שיקמתי וניהלתי סניף תנועת נוער בעיר אריאל ביחד עם לימודי התואר והייתי חלק מצוות במרכז יזמות ופיתוח הכלכלה באיזור.

 • יפתח שילדובי

  יפתח שילדובי

  בוגר תואר ראשון במדעי הרוח מהאוניברסיטה העברית, תעודת הוראה של מכון כרם בירושלים ותוכנית "ציפורי" להכשרת מנחי קבוצות. בעל נסיון עשיר ומגוון בהנחיית קבוצות במסגרות ואוכלוסיות שונות- בין היתר, ב"מכון נסיעה" העוסק בחינוך יהודי בלתי פורמאלי לישראליים וליהודי התפוצות, ב"עמותת עינב" בליווי והנחיית נערות בסיכון, ב"ג'וינט ישראל-תבת" בהנחייה וליווי קבוצתי ופרטני של מחוסרי עבודה מאוכלוסיות שונות להשתלבות ופיתוח קריירה בעולם העבודה.
  עובד ב”בית מורשה“ במהלך 5 השנים האחרונות כמנחה סדנאות לחיילים ומפקדים בנושאי זהות, ערכים בלחימה, ערכים בעבודת צוות ופיתוח מנהיגות.

 • שלמה פלד

  שלמה פלד

  פסיכולוג ארגוני , שירות כפסיכולוג שדה בחטיבת הצנחנים , בה"ד 1 וסיירת מטכ'"ל . סגן מפקד של יחידה מיוחדת באמ"ן ומעבר למשרד רוה"מ למשך 25 שנה של ניהול כולל 3 קדנציות בחו"ל .בתום פרק חיים זה , יציאה לאזרחות , פועל כיועץ ארגוני בארגונים מובילים במשק ,במגזר הציבורי והשלישי ( קהילת יוצאי אתיופיה ) . שותף- מייסד של 2 סטרטאפים . נשוי ואב לארבעה

רכזי תכנית קשת

 • אמיר הרטמן

  אמיר הרטמן

  רכז שכבת י"ב בתוכנית 'קשת', בן 25 מהוד השרון. נסיון עשיר בהדרכה בתנועת הנוער העובד והלומד, בוגר מכינת תבור, יוצא יחידת מגלן בה פיקד והוביל צוות לוחמים, מדריך בחוגי סיירות של קק"ל ובשנה הקרובה מתחיל קורס מורי דרך.

 • אביתר רביב

  אביתר רביב

  רכז שכבת י"א בתוכנית, בן 29, נשוי לספיר. גדל במושב חגלה וחזר להתגורר בו יחד עם אשתו.  בעל תואר ראשון בחינוך ומדעי המדינה מאוניברסיטת תל אביב. בוגר בני המושבים שם הדריך והיה ש''ש בשנים האחרונות היה מדריך בוגר בתנועה ומדריך נעורים בקיבוץ משמר השרון. משרת שירות מילואים פעיל כקצין בחיל השריון.

 • דביר גן-אור

  דביר גן-אור

  בן 23, רכז י' בתוכנית. השתתף והדריך בתוכנית "עמיתי דילר" המקשרת בין בני נוער יהודיים ברחבי העולם. בוגר מחזור ט"ו במכינת עין פרת ושירת בחיל הים. שנה שעברה  הדריך במכינת תבור שלוחת מורן במחזור ב'. אוהב לבשל, לטייל, קרוספיט וקינוחים.

לימודי הליבה בשנת השירות

 • ציונות

  ציונות

  ההיסטוריה הביטחונית של מדינת ישראל, עיון בטקסטים ציוניים, מנהיגות ציונית.

 • יהדות

  יהדות

  מושגי יסוד, מנהיגות במקרא, יהדות ואקטואליה, ארון הספרים היהודי ומידות.

 • לימודים כלליים

  לימודים כלליים

  מדינאות, תקשורת, מזרחנות, פילוסופיה כללית ופסיכולוגיה. מגזרים ושסעים בחברה הישראלית.

קבצים להורדה

 • פלאייר שנת שירות

 • דוגמא לסמינר בקשת

 • לו"ז שבוע לדוגמה