עמותת תבור מפעילה החל משנת תש"פ שנת שירות בשיתוף התנועה הקיבוצית. שנת השירות מורכבת מקומונה בת 12 ש"ש, המתגוררים ופועלים בנוף הגליל, ומתמקדת בשלושה צירים מרכזיים:

מה נדרש מש"ש בתבור?

הליך המיון וההרשמה

הרשמה באתר התנועה הקיבוצית -> השתתפות ביום היכרות ראשוני במכון “אדם מילוא” -> בחירת שנת שירות קשת-תבור -> הגעה לכנס מיון בנוף הגליל (דצמבר – פברואר)

שינשינים מספרים

“השילוב ההתנדבותי בין ילדים צעירים ובין נערים אפשר לי להבין את התהליך שהם עוברים ומתי מתחיל הקושי האמיתי… בנוסף לתהליך הזה אני נחשף לנוער מוביל שרוצה להנהיג ולשנות. שילוב כל המסגרות האלה גורם לי ללמוד ולהבין כל כך הרבה על המדינה שלנו, על העם שלנו, ועל ההבדלים בינינו. אין שנת שירות זהה או אפילו דומה לשנת שירות הזו, ולא דיברתי אפילו על התכנים שאנחנו עוברים… אני מאמין שהשנה הזאת היא התחלה של משהו גדול גם בשבילי וגם בשבילי העמותה.” (נדב אלבר, מחזור א’)

המסגרת העוטפת והמאוד מקצועית של תבור, האנשים שסובבים אותי והקומונה שלי, הם מטורפים! באמת לא יכולתי לבקש יותר טוב מהם. הקונספט הייחודי של שנת השירות הזאת שלא הולך להשתנות זה השילוב בין נתינה לקבלה…” “…הרגעים האלה בלוז שאנחנו עוצרים רגע את הראבק הזה של ההתנדבויות, יושבים ולומדים על עצמנו ועל הסביבה שלנו אלה הרגעים שבזכותם נוצר איזון כל כך טוב בין נתינה וקבלה. מצד אחד אני משפיע ועושה בלי סוף ומצד שני אני גם לומד לא מעט, מפתח את עצמי ומבין מהו סולם הערכים שלי. (איתי לזר, מחזור א’)

החיים בתור קומונה זה חד משמעיות בין הדברים הכי מטורפים שעברתי, מלמד אותך המון בעיקר על עצמך וגורם לך להבין עד כמה לקיחת אחריות וסדר הם דברים חשובים ובלתי נפרדים מחיי היום יום שלנו כאנשים. קשת זו התוכנית שגדלתי בה מכיתה יא, אין דבר יותר מרגש מלראות את החניכים שלי שאני מדריכה, חווים את החוויה הכי מדהימה בעולם, כל סמינר מחדש הייתי מוצאת את עצמי מתמוגגת מהם, פשוט שלושה ימים מלאים באהבה, בעשייה משמעותית ולמידה, אין דבר שמשתווה לזה בשום מקום אחר. (נועם להב, קומונה ב’)

צוות שנת שירות

 • אביתר רביב

  אביתר רביב

  בן 32, נשוי לספיר (בוגרת מחזור ב' של מכינת תבור), גדל בכפר חגלה וחזר לגור במושב. בעל תואר ראשון בחינוך ומדע המדינה יחד עם תעודת הוראה באזרחות מאוניברסיטת תל אביב. בוגר תנועת בני המושבים (היום התנועה החדשה) שם עשה שנת שירות בדרום הארץ, חזר להדריך בתנועה כמדריך בוגר וכמדריך הנעורים בקיבוץ משמר השרון. בשנתיים האחרונות ריכז את מחזור ח' של התוכנית, והיום מנהל אותה. משרת שירות מילואים פעיל כמפקד פלוגה בחיל השריון.

 • יפתח שילדובי

  יפתח שילדובי

  בוגר תואר ראשון במדעי הרוח מהאוניברסיטה העברית, תעודת הוראה של מכון כרם בירושלים ותוכנית "ציפורי" להכשרת מנחי קבוצות. בעל נסיון עשיר ומגוון בהנחיית קבוצות במסגרות ואוכלוסיות שונות- בין היתר, ב"מכון נסיעה" העוסק בחינוך יהודי בלתי פורמאלי לישראליים וליהודי התפוצות, ב"עמותת עינב" בליווי והנחיית נערות בסיכון, ב"ג'וינט ישראל-תבת" בהנחייה וליווי קבוצתי ופרטני של מחוסרי עבודה מאוכלוסיות שונות להשתלבות ופיתוח קריירה בעולם העבודה.
  עובד ב”בית מורשה“ במהלך 5 השנים האחרונות כמנחה סדנאות לחיילים ומפקדים בנושאי זהות, ערכים בלחימה, ערכים בעבודת צוות ופיתוח מנהיגות.

 • שלמה פלד

  שלמה פלד

  פסיכולוג ארגוני , שירות כפסיכולוג שדה בחטיבת הצנחנים , בה"ד 1 וסיירת מטכ'"ל . סגן מפקד של יחידה מיוחדת באמ"ן ומעבר למשרד רוה"מ למשך 25 שנה של ניהול כולל 3 קדנציות בחו"ל .בתום פרק חיים זה , יציאה לאזרחות , פועל כיועץ ארגוני בארגונים מובילים במשק ,במגזר הציבורי והשלישי ( קהילת יוצאי אתיופיה ) . שותף- מייסד של 2 סטרטאפים . נשוי ואב לארבעה

רכזי תכנית קשת

 • אביה יעקובי

  אביה יעקובי

  בן 25, גר בחיפה. במקור מקיבוץ שדה אליהו, בוגר תנועת בני עקיבא. עשה שנת שירות בגרעין צמרת בבית שמש. שירת בחיל השריון ולאחר מכן עבד במחנות קיץ בשנת 2018 ובקיץ 2019. לאחר מכן ריכז במשך שנתיים את נעורי קיבוץ כפר רופין, את תנועת בני המושבים בקיבוץ והדריך גם בבית הלידים את כיתות ד'-ו'. כיום סטודנט לפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה ומרכז את מחזור י'.

 • שחר יוגב

  שחר יוגב

  בת 24, במקור מקיבוץ יפתח, נשואה לאראל וגרה בקהילה בחצור הגלילית. בתיכון היית חניכה בתוכנית "דילר מנהיגות" וחניכה במחזור ב' של תוכנית "קשת". בוגרת מכינת "בית ישראל" בירושלים. שירתה בחיל החינוך כמפקדת במחוו"ה אלון  וכמש"קית סיב"ה בהדרכת קצינים ונגדים. לאחר השירות עבדה בחינוך הבלתי פורמאלי בקיבוץ יפתח, ובפרוייקט עם גימלאים מטעם המשרד לשיוויון חברתי.

 • יוני שוורצמן

  יוני שוורצמן

  בן 30, נשוי לשיר. גדלתי בלוד, כיום גרים בגונן, בוגר מכינת מיצר, בוגר תואר ראשון במשפטים ומורה דרך. לאחר השחרור משירות קרבי כמפקד בצנחנים הדריך במכינה קד''צ ארז מבית ארגון "אחריי".

לימודי הליבה בשנת השירות

 • ציונות

  ציונות

  היסטוריה ביטחונית של מדינת ישראל, עיון בטקסטים ציונים, מנהיגות ציונית, החברה הישראלית היום.

 • יהדות

  יהדות

  מושגי יסוד, מנהיגות במקרא, יהדות ואקטואליה, ארון הספרים היהודי ומידות.

 • לימודים כלליים

  לימודים כלליים

   מדינאות, תקשורת, מזרחנות, פילוסופיה מערבית, פסיכולוגיה חברתית ועוד.

קבצים להורדה

 • פלאייר שנת שירות

 • דוגמא לסמינר בקשת

 • לו"ז שבוע לדוגמה